Klubová expozice hempšírek v Hroznové Lhotě 2016 + výsledky

Klubová expozice Klubu chovatelů hempšírek se konala jako minulý rok opět v Hroznové Lhotě, a to jako součást okresní výstavy mláďat okresu Hodonín.
Jak už je tradicí v „Hroznovce“, při mém příjezdu do chovatelského areálu jsem byl příjemně překvapen, jak se výstavní areál opět po roce změnil zase o krůček k lepšímu. Pro orientaci vystavovatelů i návštěvníků bylo dobře, že letos stála klubová expozice zcela zvlášť. Příprava a průběh výstavy svědčí o tom, že členové ZO Hroznová Lhota mají široce otevřené chovatelské srdce.
Na letošní setkání mladé drůbeže hempšírky se sjelo 15 chovatelů, z toho 11 členů klubu. Právě neúčast více než poloviny členské základny mě jako jednatele vůbec netěší, a to omlouvám ty z nás, kteří to na jižní Moravu do Hroznové Lhoty mají více než 100 km. Nechápu chovatele, kteří jsou členové klubu, když jejich aktivita je dlouhodobě nulová.
Nyní pojďme k hodnocení: Všechna zvířata posuzoval Libor Možíš. Bylo vystaveno 44 kusů hempšírek velkých. Jejich ocenění – zvláště u kohoutů – zaostávalo za výsledky např. z minulého roku. Nejlepšího kohouta 94 bodů vystavil nečlen klubu Antonín Hrdina. Získal pohár pro nečlena klubu. Další kohouti 93,5 a 93,5 bodů patřili Anetě Dittrichové a Františku Partykovi. Tito dva chovatelé obdrželi čestné ceny. K nim se připojil ještě Miroslav Štyrálek s 93 body. Za slepici 94 bodů získal pohár Michael Tesař. Podle mého by si zasloužila ještě o bod více. Dále získal čestnou cenu Jan Tomšej, chovatel plemenného chovu, za slepici 93 bodů.
Hempšírek zdrobnělých bylo vystaveno 30 kusů a jejich kvalita byla o něco lepší. Jako každý rok letnímu setkání dominovala zvířata Jana Kamenčáka a Patrika Rohrera (MCH). Jan Kamenčák získal pohár na kohouta 95 bodů. Patrik Rohrer obdržel pohár za kohouta 94 bodů. Byly uděleny dvě čestné ceny, a to Františku Partykovi za slepici 93,5 bodů a Veronice Šafaříkové (MCH) za slepičku 94 bodů.
V expozici nechyběla ani voliéra zdrobnělých hempšírek bílých. Vystavil je Lukáš Mokroš.
Oproti loňskému roku se v klubových chovech objevily hrubé vady. Bylo to zašednutí pod křídly, kohouti bez kresby v krčních závěsech a zároveň s letkami se slabou kresbou, ochmýřené holeně a hrubé běháky. Jako jednatele klubu mě to velmi znepokojuje a problémy budu řešit s vedením klubu a s poradcem chovu, aby se tyto závažné nedostatky v dalších letech nevyskytovaly.
Co říci závěrem. Chci na tomto místě poděkovat ZO Hroznová Lhota za věnování pohárů a čestných cen, za náročnou organizaci výstavy, v rámci které se uskutečnila expozice Klubu chovatelů Hempšírek. Dále chci poděkovat členům i nečlenům za jejich účast.
Těším se na další setkání opět v Hroznové Lhotě v roce 2017.

Václav Rohrer
Jednatel klubu

Výsledky: Ocenění-Hr.Lhota-2016.xls

Fotogalerie: http://hempsirky.cz/fotogalerie-klubove-expozice-hempsirek-v-hroznove-lhote-2016/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doplňte správné číslo * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.